Pedagógus-továbbképzés a Ludwig Múzeumban
Kortársunk a művészet – a kortárs művészet pedagógiai hasznosíthatósága a köznevelésben címmel indít 30 órás akkreditált továbbképzést a Ludwig Múzeum.
Kortársunk a művészet – a kortárs művészet pedagógiai hasznosíthatósága a köznevelésben címmel indít 30 órás akkreditált továbbképzést a Ludwig Múzeum.
A döntés a vizuális kultúra tantárgy presztízsét és a hozzá kapcsolódó érettségi fontosságát erősíti, hiszen az érettségi eredmény felvételibe való beszámítása eddig nem volt gyakorlat a művészeti felsőoktatásban.
A kormányzati szintű döntést követően 2024-től kivezették a gimnáziumi alaptentervből a művészettörténetet mint önálló, érettségin választható tantárgyat, amit számos szakmai tiltakozás és demonstráció övezett, többek közt a Magyar Tudományos Akadémia részéről is. Ehhez kapcsolódóan indít most márciustól ingyenes szabadegyetemi képzést az ELTE bölcsészkarának Művészettörténeti Intézete. Emellett arra is felhívják a figyelmet, hogy az állami egyetemek minden előadása – így a művészettörténetiek is – nyilvánosak.
Idén is december 6-án, délelőtt 10-től várják az érdeklődőket az Andrássy úti főépületben a Magyar Képzőművészeti Egyetem tanárai és diákjai, hogy bemutassák az intézmény életét és beszéljenek a felvételihez szükséges teendőkről.
Október 19-től december 14-ig csütörtök esténként kilenc előadásban foglalják össze a Képzőművészeti Egyetem előadói a kortárs művészet tematikai kérdéseit Figuratív–Nonfiguratív Alkotók, tendenciák és műfajok a kortárs művészetben címmel.
Michelangelo Dávid szobra művészi értékkel bír – mondta ki Florida állam oktatási hivatala, bár ezzel egyáltalán nem biztos, hogy pont kerül annak az ügynek a végére, amely úgy kezdődött, hogy elbocsátottak egy floridai tanárnőt, amiért diákjainak bemutatta a férfi akt szobrot.
Egy elnöki rendelet a középiskolai végzettséggel egyenrangúvá tenné a már megszerzett diplomákat a görög színházi-, film- és táncművészeti felsőoktatásban.
A szemünk előtt változik az intézményrendszer és a köztér, szűkülnek a művészi szabadság lehetőségei és erre sokan azt mondják, ez mindig is így volt – mondja Menesi Attila képzőművész. Az érdekli, hogy a jelenlegi helyzetben milyen egyéni döntések, stratégiák alakulnak ki. De nem csak az foglalkoztatja, hogy mi van itt, hanem az is, hogy mi lesz.
Az angol válogatott és a Chelsea szélsője, Raheem Sterling a brit múzeumi színtér egyik zászlóshajójával kezd közös projektbe. A londoni National Portrait Gallery és a futballsztár alapítványa hátrányos helyzetű fiatalokkal dolgozik együtt és a művészet eszközeit használja.
Egy tragikusan hamar véget ért és titkokkal teli művészi életút, valamint egy életmű kanonizációja most egyszerre került felszínre a nemrég bemutatott KIM című magyar dokumentumfilmmel.
Balaton Detox és Balatorium Air címszavak alatt folynak és folytak az őszi művészeti munkálatok Veszprémben és környékén az éber Balaton-tudatért.
“Elsősorban Moholy-Nagynak a technológia és a természet iránti viszonya, amelyet az én kutatásaim átértelmeztek” – mondja Ifj. Dr. Botár Olivér, Kanadában élő, magyar származású művészettörténész, kurátor, a MOME idei Moholy-Nagy díjasa, aki új, szokatlan, olykor vitákat is kiváltó megközelítéseket hozott be a kutatásba.