Trump Warholnál; Pelosi „átlényegült” íróasztala – hírmorzsák Amerikából az elnökválasztás napján
A nemzetközi művészeti magazinok sorra jelentkeztek az elnökválasztással kapcsolatos, művészeti vonatkozású hírekkel a jelentőségteljes nap előtt.
A nemzetközi művészeti magazinok sorra jelentkeztek az elnökválasztással kapcsolatos, művészeti vonatkozású hírekkel a jelentőségteljes nap előtt.
Nyolcvankilenc éves korában, szombaton meghalt Ilja Kabakov, ukrán származású, amerikai képzőművész. Az egykori szovjet disszidens művészet meghatározó alakja, a moszkvai konceptualizmus megteremtője 1987-ben emigrált a Szovjetunióból és vált világszerte ismertté.
Michelangelo Dávid szobra művészi értékkel bír – mondta ki Florida állam oktatási hivatala, bár ezzel egyáltalán nem biztos, hogy pont kerül annak az ügynek a végére, amely úgy kezdődött, hogy elbocsátottak egy floridai tanárnőt, amiért diákjainak bemutatta a férfi akt szobrot.
Az Egyesült Államokban a három nagynál, a Sotheby’s-nél, a Christie’s-nél és a Phillipsnél is kutakodik az ügyészség. Szankciók alatt álló orosz oligarchák, a putyini hatalomhoz köthető üzletemberek vagyonátmentési, pénzmosási stratégiáit vizsgálják.
Tavaly Arany Oroszlánt nyert egy dokumentumfilm, a fotográfus Nan Goldin életéről és küzdelméről. Egymaga indított harcot az opioid krízisben meghaltak nevében a kőgazdag Sackler családdal szemben. De most Goldin és a köré felépült közösség győzelemre áll.
Egy amerikai muszlim szervezet közleményben veszi védelmébe azt az egyetemi oktatót, akinek nemrég felmondtak a munkahelyén, mert az egyik órán egy 14. századi festményt mutatott be, amely Mohamed prófétát is ábrázolja.
A BLM egyesek számára emancipatorikus mozgalom, mások barbár szobordöntéseket látnak a három betű mögött. Valójában egyikről sincs szó. De akkor mi ez és mi köze a művészethez?