A művészet a háború antitézise – tartja magát a bejrúti művészeti színtér
Az izraeli légicsapások kiállítóterek és múzeumok bezárásához vezettek, de a bejrúti művészek és galériások eltökéltek, hogy folytatják munkájukat.
Az izraeli légicsapások kiállítóterek és múzeumok bezárásához vezettek, de a bejrúti művészek és galériások eltökéltek, hogy folytatják munkájukat.
A 2022-ben Oroszország ukrajnai invázióját ellenző művészeti akciója miatt letartóztatott, és hét év szabadságvesztésre ítélt Szása Szkolicsenko is érintett volt a múlt csütörtöki Moszkva és Washington között lezajlott fogolycserében.
Anne Pasternak, a Brooklyn Múzeum igazgatójának bérelt lakását vörös festékkel és egy transzparenssel rongálták meg. A bejárat előtt egy feliratot helyeztek el, mely szerint a múzeum és az igazgató „fehér felsőbbrendű cionista”. A New York-i Rendőrkapitányság Pasternaké mellett a múzeum igazgatótanácsának több zsidó tagja otthonát is megcélzó vandalizmus ügyében nyomoz.
Két évvel azután, hogy az orosz inviziót követően Vitalij Klicsko, Kijev polgármestere a szoborkompozíció elbontásáról döntött, folytatódtak az orosz-ukrán egység emlékművének eltávolítását célzó munkálatok.
Megrázó kiállítás eleveníti fel Manhattanben az október 7-i terrortámadás egyik epizódját, az izraeli Nova zenei fesztiválon történt mészárlást.
Ruth Patir, az izraeli pavilonban kiállító művész megtagadta hozzájárulását a kiállításhoz mindaddig, amíg Izrael és a Hamász nem köt fegyverszünetet, és megállapodás nem születik a túszok szabadon bocsátásáról.
Propagandaanyagokkal teli új múzeumokat és kiállításokat tervez az orosz kommunikációs gépezet a megszállt ukrán területekre.
Az Emirátusok múlt hét végén zajlott nemzetközi művészeti vására, az Art Dubai beszélgetesein és kiállításain biztosított platformot a háború sújtotta régiónak.
Izraelt nem zárják ki a Velencei Biennáléról – jelentette ki az olasz kulturális miniszter, miközben több mint 14 500 aláírónál tart az a nyílt levél, melyben az ország kitiltását kérik az idei képzőművészeti seregszemléről.
Több ezer művész írta alá azt a levelet, melyben arra kérik a Velencei Biennálé szervezőit, hogy idén zárják ki a „népirtó Izrael” nemzeti pavilonjának kiállítását a szemléről.
A Grammy-díjas performanszművész még 2021-ben írta alá a palesztin művészek Letter Against Apartheid elnevezésű petícióját, emiatt került most támadások kereszttüzébe Németországban. Anderson ezek után visszalépett az esseni Folkwang Művészeti Egyetem professzori posztjának betöltésétől.
A saarbrückeni Saarlandmuseum lemondta a Candice Breitz munkáiból tervezett jövő évi kiállítását, mondván, nem mutat be alkotásokat olyan művésztől, aki nem ítéli el egyértelműen a Hamász terrorcselekedeteit. A zsidó származású művész szerint, ami Németországban jelenleg zajlik, több mint abszurd; a múzeum döntése pedig antiszemita.