Öt szobrász jutott be a Konok-Hetey Művészeti díj idei döntőjébe
November 20-án adják át az idei Konok–Hetey Művészeti Díjat, melynek finalistái: Bálványos Levente, Kelemen Zénó, Melkovics Tamás, Saxon-Szász János és Zalavári József.
November 20-án adják át az idei Konok–Hetey Művészeti Díjat, melynek finalistái: Bálványos Levente, Kelemen Zénó, Melkovics Tamás, Saxon-Szász János és Zalavári József.
„Nem önmagának metszett ki mások rovására jól körülhatárolt helyet, hanem tágasságot teremtett, amelybe mások is belefértek; nyomot hagyott, amelyen tovább lehet haladni” – Berhidi Mária szobrászművészre András Edit és Turai Hedvig írásával emlékezünk.
A három és fél méter magas fémszobor a Sotheby’s-nél kerül kalapács alá május 18-án, és 30-40 millió dollár közötti becsértéken szerepel.
Michelangelo Dávid szobra művészi értékkel bír – mondta ki Florida állam oktatási hivatala, bár ezzel egyáltalán nem biztos, hogy pont kerül annak az ügynek a végére, amely úgy kezdődött, hogy elbocsátottak egy floridai tanárnőt, amiért diákjainak bemutatta a férfi akt szobrot.
Hetvenéves korában elhunyt Berhidi Mária. A hetvenes évek végétől volt jelen a magyar művészetben filozofikus dimenziójú, gyakran a női léthelyzetet tematizáló szobraival, térinstallációival. Tizenöt éven át volt egy fővárosi non-profit kiállítóhely, az Óbudai Társaskör Galéria kurátora.
A szinte elenyésző mennyiségű kortárs szobrászati aktus egyik legüdítőbb eseménye a Krisztina körúti Tér-Kép galéria Ámmer Gergő Túl későn, túl korán című kiállítása.
Keresztes Zsófia generációjának már most is egyik legsikeresebb művésze, az egyik legdrágább hazai képzőművész, aki a széles közönség tetszését is magáénak tudhatja. A biennálés kiadványban olvasható, kontextualizáló írások viszont mintha pusztán dekorációs céllal születtek volna.
Ferenc pápa utasította a Vatikáni Múzeumot, hogy a Parthenon-márványok közül hármat juttasson vissza Görögországnak. A márványszobrok 200 éve a vatikáni múzeum gyűjteményében vannak.
Kolodko Mihály, miniatűr szobraival berobbant a köztudatba és a köztérre. Budapest szó szerint tele van a plasztikáival, fokozva a vizuális zűrzavart az esztétikai katasztrófa sújtotta övezetnek tűnő fővárosi emlékmű-térképen. A siker töretlen, pedig meg kellene beszélnünk, mit is látunk, amikor ezeket az apró szobrokat.
Nevezhetnénk a világ legrejtélyesebb műalkotásának is a több mint ötven évig készült City című monumentális land art művet. Kitalálója és megvalósítja, a 77 éves Michael Heizer most végre késznek tekinti.
Kilencvenhárom éves korában elhunyt Claes Oldenburg, a pop art egyik legnagyobb alakja. A nagyméretű, meghökkentő, szokatlan köztéri munkáiról ismert művészt hétfőn érte a halál.
Szerdán reggel elhunyt Harasztÿ István Munkácsy- és Kossuth-díjas szobrászművész, a hazai kinetikus szobrászat legismertebb alkotója.