Elhunyt Gáyor Tibor
Életének 95. évében vasárnap elhunyt Gáyor Tibor építész, festő, grafikus, érdemes művész, a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia tagja – adta hírül a testület.
Életének 95. évében vasárnap elhunyt Gáyor Tibor építész, festő, grafikus, érdemes művész, a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia tagja – adta hírül a testület.
Életének 102. évében, kedden elhunyt Françoise Gilot festő, akinek neve mellett rendre Pablo Picassót említik, hiszen évtizedes, viharos kapcsolat fűzte őket össze, de aki önmaga jogán vívta ki helyét a XX. és XXI. század művészetében.
Michael Moebius német művész, akit rágógumit fújó pop-ikonjairól ismernek, több száz hamisító ellen nyert pert, „monumentális” összeggel. A jól fogyasztható, dekoratív műveket produkáló alkotó piacát komolyan rongálták a hamisítványok.
A Virág Judit Galéria 12. Háború utáni és kortárs művek aukcióján Hantaï Simon nagyméretű képe 46 millió forintért cserélt tulajdonost, ami magyar aukciós rekordnak számít. Idehaza még soha nem fizettek ennyit Hantaï képért.
Damien Hirst új NFT projektje, a Beautiful Paintings, amely során bárki megtervezheti a saját Hirst-képét, ötezer példánynál tart és húszmillió dollárt hozott eddig, holott alig kezdődött el.
A Puerto Rico-i székhelyű Michèle Vasarely Foundation székhelyéről több mint száz Vasarely képet vitt el a rendőrség az amerikai és francia hatóságok közös fellépése nyomán. Az akció háttere minden bizonnyal egy örökösödési vita.
Az Artsy művészeti és műkereskedelmi platform saját elmúlt fél évét szemlézte, és ez alapján összeállította azon művészek listáját, akikre az utóbbi hónapokban a legnagyobb gyűjtői igény mutatkozott. És igen, bedobták ők is a varázsszót: ultrakortárs.
A képzőművészeti világ egyik legnagyobb sztárja és legdrágább neve, Damien Hirst már felhagyott a Spin Paintings néven ismert festményei létrehozásával. Ehelyett most bárki létrehozhatja a magáét, Hirst szignójával, a művész és egy tech vállalat közös NFT-projektjében.
Czene Márta Ez nem az én testem című kiállításáról kétrészes anyaggal készült A mű. Az első egy érzékeny és gondos kiállításkritika Révész Emesétől; ezt követi most egy beszélgetés Czene Mártával és az őt alkotói és privát életében is körülvevő, fontos női szereplőkkel.
Czene Márta napjaink egyik legjobb hazai festője, aki a klassszikusok tudását bírja, de 21. századi szemmel tekint a képre. Úgy kérdez rá a festészetre, hogy közben igazolja létjogosultságát. Mesterségbeli perfekcionizmusa azonban nem öncél, hanem eszköz, a festészet számára a lehetséges képi nyelvek egyike.
Két kiállítás, három művész a Budapest Galéria zegzugos tereiben. Mindkettő belemegy a test reprezentációjának kérdéseibe, a test, az identitás és szexualitás labirintusaiba. Termékenység és reprodukciós jogok, ember és állat, ösztön és tudat, rítus és mítosz a Lajos utcában, Vékony Dorottya, illetve Hopp-Halász Károly és Dallos Ádám kiállításán.
A Velencei Képzőművészeti Biennále következő, 2024-ben esedékes 60. kiadásán Nemes Márton festő installációja valósul majd meg a Giardini-ben, a magyar pavilonban, a kiállítás kurátora Kopeczky Róna lesz, a projekt címe Techno Zen.