
Tartózkodó állhatatosság – A mű heti ajánlója
Absztrakt keretek, posthistoire művészettörténet, muzeális telefónia, portréfestő pedagógus – hűvös kiállítóterek a június végi melegben.
Absztrakt keretek, posthistoire művészettörténet, muzeális telefónia, portréfestő pedagógus – hűvös kiállítóterek a június végi melegben.
Téglák és kőművesek, Duna-delta és Ceaușescu, pózmentesség és Vogue, sajtómegjelenés és tárgyválogatás, sörgyári revitalizáció és egy hosszú múzeumi éj – a legvilágosabb napok hete a kiállítótermekben.
Színes, vidám képek, helyenként nem annyira vidám utalásokkal – Hecker Péter olyan kortárs festő, aki közvetlen módon reagál arra a társadalomra, amelyben él. Kiállítása a hónap végéig tekinthető meg a szentendrei Vajda Lajos Stúdió Pinceműhelyében, erről beszélgettünk vele.
Tipografikus világ, monokróm raszterrács, plasztikus polifónia, absztrakt reflexió, látószervi hatás – budapesti kiállítások közül válogattunk.
Ajándékok a XX. századból és azon túl címmel augusztus 31-éig látogatható a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban Sylvia Plachy kiállítása. A magyar származású, New Yorkban élő, idősen is csodálatra méltó energiájú fotográfus munkái nem ismeretlenek a magyar közönség előtt. Most Budapesten még nem látott fotográfiáit is érdemes megtekinteni.
Mágikus realizmus, kinetikus optika, friss hitvallás, szoborszerű tárgy, rendeződési forma – kiállítási válogatás.
Ismét különleges idő- és intellektuális utazásra invitál a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum. Új kiállítása a 19. század végének divatossá vált szellemi irányzatait mutatja be. A boldog békeidők szalonjaiban ugyanis egyebek mellett a keleti és nyugati okkultista hagyományokat ötvöző teozófiai okfejtések is gyakori beszédtémák voltak. Az izgalmas összeállítás kurátorával, Koch Judittal beszélgettünk.
A gengszter és a szobrász, Hórusz és az Egyetlen, divatfotó és természet, radikalitás és meta-festészet, frottázs és emlék – budapesti kiállításokból válogattunk.
Czimra-művek, festészeti vetületek, működésképtelen társadalom, Balaton mint óriás, hangyák a Főapátságban, rooftop-party a Nagytétényi úton – heti válogatás. Magyar Nemzeti Galéria /// Árnyék nélkül. Czimra Gyula (1901–1966) életmű-kiállítása Czimra Gyula nagyszabású kiállítása az életmű közel felét – festményt, szobrot, grafikát…
A Magyar Nemzeti Galéria (MNG) Élőhely című kiállítása mintegy 60 műtárgy segítségével vizsgálja a természethez való viszony alakulását a 19. század végétől napjainkig. A kiállítás kurátorai: Harangozó Katalin, Major Sára, Petrányi Zsolt és Tarr Linda Alexandra – közülük Petrányi Zsoltot kérdeztük a munkáról.
Contemporary positions from Hungary címmel húsz fiatal magyar művész alkotásaiból nyílt kiállítás május 15-én a párizsi Paris-B galériában. A kiállítást Kopeczky Róna kurálta.
Rendszerhű és rendszerkritikus művek, anatómiai dialógus, definíciókon túli anyáskodás, szubverzív meg nem értés, gyarmatosító szexizmus – e heti válogatásunk.