Public Art pályázat ferencvárosi közterekre
Szeptember 13-ig lehet jelentkezni a Budapest Főváros IX. Kerülete által meghirdetett nyilvános pályázatra, melyet a kerület közterein megvalósuló művek létrehozásának támogatására írtak ki.
Szeptember 13-ig lehet jelentkezni a Budapest Főváros IX. Kerülete által meghirdetett nyilvános pályázatra, melyet a kerület közterein megvalósuló művek létrehozásának támogatására írtak ki.
Az amerikai Grayson Earle szerint áprilisban, Magyarországon, egy digitális művészeti eseményen cenzúrázták a művét. A kurátorok szerint nem, pusztán kompromisszumos változtatások voltak a művön.
Halas István fotográfus saját életének helyszíneit, hangulatait és főként szereplőit fotózta évtizedeken át. Mi sem áll távolabb tőle, mint a nosztalgia, képei mégis úgy fájnak, mint annak a felismerése, hogy az idő nem fordítható vissza.
Közel tíz év után leköszön a Kiscelli Múzeum – Fővárosi Képtár igazgatói posztjáról Róka Enikő. Az intézmény élén történt változásról a Fővárosi Képtár a közösségi oldalán számolt be.
A Nagytétényi úton működő art quarter budapest, vagyis az aqb előrehaladott tárgyalásokat folytat Triesztben arról, hogy a Porto Vecchio, azaz a régi kikötő egyik használaton kívüli ipari épületében a budapestihez hasonló, kortárs profilú intézményt indíthasson.
Keserue Zsolt projektje a 2022-ben harmadik alkalommal meghirdetett ferencvárosi public art pályázat egyik nyertese. Már látható és egészen május 4-ig jelen lesz a köztéren, ahogyan a pályázat más díjazott alkotásai is megvalósulnak április, illetve május folyamán a kerületben.
Két kiállítás, három művész a Budapest Galéria zegzugos tereiben. Mindkettő belemegy a test reprezentációjának kérdéseibe, a test, az identitás és szexualitás labirintusaiba. Termékenység és reprodukciós jogok, ember és állat, ösztön és tudat, rítus és mítosz a Lajos utcában, Vékony Dorottya, illetve Hopp-Halász Károly és Dallos Ádám kiállításán.
A hír igaz: ezekben a napokban tényleg Budapesten, a Trafó Galériában állít ki Hito Steyerl, a globális kortárs szcéna egyik legfontosabb szereplője. A művészeti világ szupersztárjáról van szó, de mit is jelent ez? Kicsoda Hito Steyerl és miért nem írható le mégsem ezzel a jelzővel?
„A Vármúzeum kiállítóhelye nemhogy csökkent volna, de bővült és korszerűsödött a Szent István-terem és a déli összekötő szárny műemléki helyreállítása során” – Rostás Péter, a BTM Kiscelli Múzeum muzeológusa reagál Révész Emese művészettörténész cikkére.
Egy tragikusan hamar véget ért és titkokkal teli művészi életút, valamint egy életmű kanonizációja most egyszerre került felszínre a nemrég bemutatott KIM című magyar dokumentumfilmmel.
Kolodko Mihály, miniatűr szobraival berobbant a köztudatba és a köztérre. Budapest szó szerint tele van a plasztikáival, fokozva a vizuális zűrzavart az esztétikai katasztrófa sújtotta övezetnek tűnő fővárosi emlékmű-térképen. A siker töretlen, pedig meg kellene beszélnünk, mit is látunk, amikor ezeket az apró szobrokat.
Az ukrajnai orosz agresszió ügye válóoknak látszik Lengyelország és Magyarország között, de a kulturális politika azonosságai szorosan összekötik még mindig ezt a két országot. Ezt a Lengyelországban most zajló, sorozatos, politikailag motivált múzeumi vezetőcserék is tökéletesen mutatják.