Hirdetés
Hirdetés
— 2024. december 5.

Bioromantika – A mű heti ajánlója

Érzelmi élővilág, repetitív rendszer, évzáró reflexiók és momentánpillanat – aktuális kiállítás-válogatásunk hívószintagmái.

2B Galéria /// Féner Tamás: A rózsa rózsa az rózsa az rózsa

„Engem, momentánpillanatnyilag, csak az érdekel, hogy leghagyományosabb eszközökkel képes vagyok-e létrehozni érvényesnek tekinthető látványt, amely megtévesztően hasonlít egy generált képi felületre, talán, hogy jelezzem, az alkotásban mégis az elképzelés a döntő, a konkrét látványt több-kevesebb bajlódással, költséggel elő lehet állítani. Költséggel, mert az analóg eljárás méregdrága lett. A digi sem olcsó, de az csak úgy fließt, áramlik, magyarul az a  flesi” – vall jelenleg munkájáról a 86 éves fotóművész, Féner Tamás.

2024. december 23-ig


Capa Központ /// Apropó, Kertész

A kiállítás a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Rippl-Rónai Művészeti Intézet, Fotográfia Tanszékének hallgatói által készített képi reflexiókat mutat be, melyek André Kertész egy-egy műve, illetve a fotós életútjának egy-egy fontos eseménye nyomán születtek.

Fotó: Mucsi Mia Mariann

2025. február 3-ig


Molnár Ani Galéria /// Ernszt András & Körei Sándor: Longing for Gaia

Ernszt András festményei és Körei Sándor üvegszobrai meditatív szemlélődések a természetben, melyek az emberi érzékenység és az ökológiai egyensúly iránti vágy felé irányítják a figyelmet. A történelem során az ipari forradalmak mindig is kettős hatást gyakoroltak az ember és a természet viszonyára: miközben a technológiai fejlődés elidegenítette az embert a természettől, egyúttal hozott magával egyfajta bioromantikus gondolkodást. Ez a gondolat a 19. század második felében a romantika nyomán bontakozott ki, és az élővilág iránti mély érzelmi kötődést, az ember és természet közötti kapcsolat újrafelfedezését, illetve a természettel való harmonikus együttélés vágyát hangsúlyozta, amit a modernizáció hatásai háttérbe szorítottak.


Körei Sándor: Kék üvegváza szalmarózsával, 20x20x55 cm, 2024
A Molnár Ani Galéria jóvoltából.

2025. február 1-ig


Inda Galéria /// Párhuzamos világaink

Az INDA Galéria évzáró és a következő évbe átvezető kiállítása húsz művész legfrissebb munkáit mutatja be – időben párhuzamos személyes világaik, reflexióik, gyakorlataik mai állapotát szemléltetve. A tárlat alkotói: Czene Márta, Csáky Marianne, Csontó Lajos, Fekete Dénes, Kazinczy János Antal, Koós Gábor, Martin Henrik, Metzing Eszter, Nagy Barbara, Neogrády-Kiss Barnabás, Ravasz András, Schwéger Zsófia, Szabó Ádám, Szabó Eszter, Szász Lilla, Szemző Zsófia, Szenteleki Gábor, Szőke Gáspár, Uray-Szépfalvi Ágnes, Zellei Boglárka Éva.

Szemző Zsófia: Együttes, 2020

2025. január 24-ig


Deák Erika Galéria /// Bullás József: Nonserial

Bullás József művei a struktúrák és repetitív rendszerek határait kutatják, az észlelésen túli optikai illúziókon alapulnak, a tér- és síkbeli dimenziók lehetőségeit feszegetik. A hagyományos festészeti technikával megfestett, olaj, akril vásznain a festészet klasszikus problémáival foglalkozik, a kompozíció és a tér, az anyagszerűség, a látás és az illúzió kapcsolatait vizsgálja. Színektől vibráló és optikai effektusokkal gazdagított képi világa magában hordozza a virtualitás stílusjegyeit, amelyet a tudatosan szerkesztett kompozíciók és precíz struktúrák tesznek teljessé. Legújabb festményeit Molnár Vera Mont Sainte-Victorie sorozata inspirálta.

2025. január 31-ig


Borítókép: Ernszt András: Áttörés, akril, vászon, 120×150 cm, 2024, A Molnár Ani Galéria jóvoltából